Přepis filmů, VHS a diapozitivů

PŘEPÍŠEME A ZACHRANÍME VAŠE RODINNÉ FILMY

PŘEPIS VIDEOKAZET NA DVD

Proč přikročit k přepisu videokazet na digitální média? Kromě komfortu, který poskytuje přehrávání DVD disků, je hlavním důvodem uchování záznamu v co nejvyšší možné kvalitě. Kazety VHS nejsou příliš vhodné pro archivaci záznamů. Když opomineme přemazání nebo zmuchlání či přetržení pásky, video na nich rychle stárne a ztrácí na kvalitě. Pásek se vytahuje a záznam je po nějakém čase dosti znehodnocen. Na DVD můžeme přepsat všechny formáty videokazet, nejen kazety VHS, ale i různé kazetky z videokamer (VHS-C, Video8, Hi8, Digital8, Mini DV, různé typy paměťových karet a datových médií). Při přepisu z kazet na DVD lze některé chyby vzniklé časem odstranit. Video je možné mírně zklidnit (přestane se chvět), částečně se odfiltrují nežádoucí šumy v obraze. Záznam na DVD je i přehlednější, do videa se ukládají automaticky po 5 minutách kapitoly. Ideální je udělat si kopie disků, které jsou identické s originálem. Nejrychlejší a nejlevnější je přepis videa bez zásahu do děje (vše jak leží a běží na pásce). Doporučujeme označit podle minutáže na videu začátek a konec záznamu.

PŘEPIS FILMŮ 8, 9.5 A 16MM

Přepisy provádíme do 1 týdne na značková média. U cívek si lze zvolit pořadí, každou cívku uvedeme titulkem (datum, místo, název). U zvukových filmů zachováme originální zvuk, ale většina filmů, zvláště 8mm, je němá. Tyto filmy je možné doplnit vhodným hudebním doprovodem – neutrální zvukovou kulisou, při které se pak lépe filmy sledují. Filmový materiál se před zpracováním zfunkční tak, aby mohl být přepsán v co nejlepší kvalitě. To znamená, že se podle potřeby zkontroluje, vyčistí, přetočí, dolepí, hluchá a nečitelná místa se vystřihnou. Takto připravený film se přepíše přes film/tape converter přímo v digitální kvalitě – nejčastěji na disk DVD video. Na jedno DVD se v dobré kvalitě vejde do 2hodin záznamu, při větší délce doporučujeme filmy rozdělit na více disků. Podle počtu filmů se vytvoří přehledné menu – kde se zobrazí všechny cívky. Filmy je pak možné pouštět v libovolném pořadí. Chcete-li si film ještě editovat- stříhat a upravovat sami, přepíšeme jej do základního souboru MPG, nebo nekomprimovaného AVI. Soubory AVI mají větší velikost (1hod = cca 13Gb). Lze je buď zapisovat na DVD po 20´ záznamu, nebo lepším řešením je zápis na externí disk přes USB kabel. A jaká je výsledná kvalita přepsaných filmů? Samozřejmě především záleží na kvalitě originálu. Ze špatného filmu se perfektní výsledek nedá očekávat, když i tady lze mnohé vylepšit. Při přepisu se film snímá z malé velikosti kvalitním snímačem, obraz se pak zvětšuje elektronicky, což umožňuje výrazně větší kvalitu záznamu. Výkonná halogenová žárovka film dokonale prosvítí, tmavé části se prosvětlí a doostří. V případě digitálního záznamu lze video bez ztráty kvality počítačově upravit - optimalizovat rychlost, opatřit přesným střihem, titulky, přechody, efekty, atd.

PŘEPIS DIAPOZITIVŮ A FOTOGRAFIÍ

U diapozitivů a fotografií jsou dvě možnosti přepisu. První možností je snadné prohlížení snímků v přehrávači na TV. Obrázky se nahrají za sebou na DVD Video v intervalu cca 6 vteřin. Před určitou skupinu obrázků je možné vložit titulek, vhodná je i doprovodná hudba. Videozáznam může trvat i několik hodin, na jednu hodinu záznamu se vejde asi 400 ks snímků. Diapozitivy se při přepisu ručně vkládají do kopírky, proto je nejlépe nechat je v rámečcích. Zákazník si může označit pořadí prohlížených snímků a rámečky označit z rubu nebo líce. Text titulku stačí vložit na papírku mezi snímky. Lze doporučit napsání celkové soupisky titulků. Vlastníte-li nejen filmy, ale i fotografie i diapozitivy, dá se vše samozřejmě skombinovat. Postačí vytvoření jednoduchého scénáře (popis, kam mezi filmy vložit odpovídající obrázky, jaký titulek,…) a zajímavé video je na světě. Další možností je naskenování diapozitivů či fotografií jednotlivě do souborů o velikosti 5 mil. obrazových bodů, a to nejčastěji ve formátu jpg, Tyto soubory jsou pak uloženy na CD nebo DVD a jsou běžně prohlédnutelné na monitoru počítače, lze je vytisknout nebo uložit do rodinného archivu.

Automobily na AUTOPES.cz HLAVNÍ STRANA | PŘEPIS | ÚPRAVA ZÁZNAMU | OSTATNÍ | KONTAKT
8mm film Praha 8 mm 16mm 16 mm 9,5mm digitalizace počítačová úprava VHS DVD kopie kopírování převod digitalizace kazeta přepis avi mpg mkv mp4 mts m2t záznam videa VHS-C Hi8 MC magnetofon páska LP gramofonové desky skenování fotografie foto diapozitiv diák diáčky negativy kazety videokazet Praha 9 lepení oprava úprava zachraňte rodinné video zachraňte rodinné filmy záchrana filmů záchrana videa zachraňte vzpomínky